Z dalekich krain

Zmienimy powiedzenie: co kraj – to obyczaj i powiemy: co kraj – to muzyka! Nie trzeba nikogo przekonywać, że muzyka z różnych stron świata jest tak różna, jak różne są kraje i ludzie.”  Tymi słowami  Babcia Melodia i Dziadek Rytmus  wraz z nieodłączną Kuzynką Klawiaturą zaprosili małych melomanów – w tym przedszkolaków z naszych zerówek – do wysłuchania koncertu w Filharmonii Krakowskiej pt.: „Z dalekich krain…”. Dzieci wraz z bohaterami muzycznej opowieści poszukiwały skradzionych przez złą czarodziejkę azjatyckich  instrumentów potrzebnych, by akompaniować hinduskiej tancerce. Przepiękne  brzmienie nietypowych instrumentów , kolorowe kostiumy i dekoracje oraz egzotyczne tańce oczarowały małych słuchaczy którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Grupy: VI i VII

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie19 zdjecie20 zdjecie21 zdjecie22 zdjecie23 zdjecie24 zdjecie25

Udostępnij