„Namaluj mi bajkę”

15 października pięciolatki z grupy V po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w warsztatach  w Muzeum Narodowym w Sukiennicach.

Wielkość sal oraz niektórych obrazów, jak również panująca w muzeum cisza, na początku trochę nas onieśmieliła. Z szeroko otwartymi oczami i w pełnym skupieniu podążaliśmy za naszym przewodnikiem słuchając uważnie ciekawych opowieści.

5

3

Pan przewodnik przygotował dla nas zagadki i zadania dotyczące znajdujących się w muzeum eksponatów. Ich rozwiązanie sprawiło nam wiele radości, bo przecież bycie odkrywcą, badaczem, odkrywanie świata za pomocą wszystkich zmysłów to coś, co  lubimy najbardziej.

Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie  legendy starego Krakowa, a ich bohaterów odnaleźliśmy  w dziełach wielkich artystów malarzy. Była tam piękna i dumna królewna, która mieszkała kiedyś na Wawelu i nie chciała wyjść za mąż za pewnego księcia , król który spożywał wieczerzę goszcząc pewnego bogatego kupca i błazen rozbawiający swoimi żartami zebranych gości.

4

Dość trudnym zadaniem okazało się odnalezienie amorka, gdyż niewielu z nas wiedziało kto to taki. Ale dzięki wskazówkom pana przewodnika odnaleźliśmy „aniołka ze skrzydełkami.”

2

Na zakończenie warsztatów udaliśmy się do pracowni, gdzie każdy z nas mógł za pomocą kredek wyczarować piękny strój dla Lajkonika.

1

Muzeum skrywa wiele tajemnic i pobudza wyobraźnię. Wystarczy tylko uważnie patrzeć i wsłuchać się w historie które kryją się za każdym obrazem i rzeźbą.

Udostępnij