Pierwsza wizyta w muzeum

 

Dnia 12.03.2015 przedszkolaki z grupy III  wybrały się na do Gmachu Głównego najstarszego w Polsce Muzeum Narodowego.

Były to nasze pierwsze odwiedziny w tak wyjątkowym miejscu.
Z szeroko otwartymi oczami, w pełnym skupieniu podążaliśmy za Panią przewodnik, słuchając uważnie ciekawych opowieści muzealnych, oglądając zgromadzone dzieła sztuki.

Dowiedzieliśmy się:  co to jest muzeum, kto to jest artysta, jak tworzy się kolekcje, co to jest sztuka współczesna.
Cisza panująca w muzeum onieśmielała nas , jednak kiedy Pani prowadząca warsztaty zaczęła zadawać nam pytania dotyczące znajdujących się w muzeum eksponatów, udowodniliśmy, że sporo wiemy na temat sztuki.

Niespodzianką była dla nas zawartość dziwnej torby pewnego artysty, którą mieliśmy okazję odkryć. Narzędzia malarskie, materiały o różnej fakturze, terpentyna, olej lniany, farby, sztaluga, blejtram, paleta malarska , płótno, podobrazie, rama, dłuto wyzwoliły w nas chęć tworzenia.

Na chwilę zamknęliśmy oczy i już każdy miał jakiś pomysł.
W pracowni artystycznej,  kto tylko chciał , wykonał swój własny kolaż- pracę na miarę  „małych artystów”.

 

 

Udostępnij