Pływać każdy może!

W dniach od 22 do 25 odbywał się w Krakowie XXXVII Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shantier 2018” . Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie, w którym biorą udział pasjonaci żeglarstwa i morskich podróży. Przedszkolaki z „Iskierki” 23 lutego uczestniczyły w koncercie w klubie STUDIO przygotowanym specjalnie dla dzieci przez zespół „Klang” pt.: „Pływać każdy może”.
„Pływanie to frajda, pływanie bawi, pływanie uczy, pływanie leczy! Choć pływanie nie jest dla każdego, pływać może każdy – kto zechce… A Ty? Czy zechcesz się przekonać co cię może spotkać na wodzie? Czy lubisz chlupot fal? Czy cieszy cię blask słońca migoczący w toni? Czy po całodziennych przygodach lubisz usypiać wśród miarowego oddechu morza? Nie dowiesz się póki nie sprawdzisz! Na początek możesz spróbować posłuchać i pośpiewać o tym co czeka ciekawych wody bohaterów na specjalnym koncercie dla chcących pływać najmłodszych!”.

Tak zespół „Klang” zachęcał najmłodszych do udziału w koncercie i rzeczywiście bawiliśmy się świetnie! Nie tylko wraz z zespołem śpiewaliśmy piosenki ale tez poznaliśmy typowe dla żeglarzy słownictwo, nazwy części okrętu, uczyliśmy się wiązać supły i robiliśmy z gazet marynarskie czapki. Rozwiązywaliśmy związane z morskimi podróżami zagadki i uczestniczyliśmy w szybkim kursie na okrętowego kucharza. Teraz już każdy z nas może wypłynąć na wody mórz i oceanów i  stać się  prawdziwym wilkiem morskim!

 

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8

 

Udostępnij