Poznajemy nasze korzenie – Muzeum Etnograficzne

1.1 d

Dnia 9 stycznia br. grupa VI udała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego .

Uczestniczyliśmy w warsztatach ,, Matematyka na ludowo”. Pani przewodniczka zabrała nas do starego domu krakowskiego . Tam opowiedziała o życiu ludzi . Nasze zadanie polegało na odgadnięciu: jaka liczba mieszkańców zamieszkiwała tę izbę . Okazało się , że znaleźliśmy 12 łyżek , czyli tyle osób mieszkało w tym jednym pomieszczeniu. Dowiedzieliśmy się , że 12 to inaczej tuzin. Później w innej izbie zbieraliśmy jajka. Sprawdzaliśmy, w którym naczyniu może być więcej lub mniej mleka. Bardzo ciekawa okazała się zabawa w ważenie, a na koniec odmierzaliśmy stopami długi dywan. Wykonaliśmy jeszcze swoje liczydło z korali . Jest imponujące i kolorowe. To była super lekcja i zabawa.

2 3

Udostępnij