Ptasia stołówka

PTASIA STOŁÓWKA

ptak-ruchomy-obrazek-0071

UWAGA PRZEDSZKOLAKI I RODZICE!

W styczniu, jak co roku uruchamiamy w naszym przedszkolnym ogrodzie PTASIĄ STOŁÓWKĘ.
Do naszej ogrodowej jadłodajni przylatują wróble, sikorki a czasem nawet gawrony, sroki  i  miejskie gołębie.
Czekają one na jedzenie: ziarna, słoninkę, okruchy chleba. Dokarmiamy je razem , pamiętając że musimy to robić konsekwentnie przez całą zimę. Wiemy że ptaki przyzwyczajone do karmnika mogą zginąć, jeśli nie znajdą w nim pożywienia.
Troska o naszych skrzydlatych podopiecznych to świetna okazja do prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Można przyjrzeć się kolorom piór ptasich, w jaki sposób poruszają się, co najbardziej lubią jeść.
PAMIĘTAJMY!
  • Karmnik powinien być ustawiony lub zawieszony poza zasięgiem drapieżników.
  • Najlepsze pożywienie dla ptaszków to ziarna pszenicy, owsa, prosa, słonecznika i lnu.
  • Nigdy nie podrzucajmy ptakom resztek z naszego stołu- mogą im bardzo zaszkodzić.
  • Zachęcamy wszystkie przedszkolaki i rodziców do wykonania ekologicznych karmników
i przyniesienia ich do przedszkola. Zostaną one umieszczone
w naszej ptasiej stołówce
i na pewno bardzo ucieszą serduszka naszych ptasich przyjaciół.
0a9b69599e88fd3d23825be8f9ffe5e2