Ptasia stołówka

PRZYRODĘ KOCHAMY –PTASZKI DOKARMIAMY

„Myślałem że już zginę,

bo wszystko już śnieg zaściela,

ale przypomniałem sobie , że mam w Tobie przyjaciela..”

Jak co roku , nasi mali „Iskierkowi” ekolodzy, kolejny raz podjęli zadanie związane z ochroną i pomocą skrzydlatym przyjaciołom. Już od początku stycznia w naszym przedszkolnym ogrodzie działa „Ptasia stołówka” w organizację której włączyła się cała nasza przedszkolna rodzinka.

Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami przygotowały ekologiczne karmniki, drewniane „jadłodajnie” a nawet zmyślne „bary szybkiej obsługi”. Codziennie i systematycznie dzieci dbają o to, aby napełnić głodne ptasie brzuszki -dostarczają karmę i smakołyki , dzięki czemu w „ptasiej stołówce” zawsze jest „małe co nieco” dla naszych skrzydlatych podopiecznych.

Zachęcamy wszystkich w dalszym ciągu do przynoszenia różnego rodzaju ptasich przysmaków, by każdy głodny ptaszek znalazł coś dla siebie i byśmy mogli przyjąć jak najwięcej małych głodnych „stołówkowiczów.”

„I ptaszynie otworzyli,

ogrzali i nakarmili,

a ptaszyna wdzięczna za to, śpiewała im całe lato…”
Udostępnij