Ratownik

W dniu 21.01 2015 nasze przedszkole odwiedził Ratownik Medyczny, instruktor pierwszej pomocy i zarazem koordynator Fundacji F2 -Pan JAROSŁAW MAJ.

Podobnie jak w roku ubiegłym, przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach których celem było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się do czego służą poszczególne przedmioty znajdujące się w torbie każdego ratownika i  jak udzielana jest pierwsza pomoc w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań.
Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.
W opanowaniu tych ważnych czynności pomagał dzieciom wyjątkowo cierpliwy pacjent PLUSZOWY MIŚ, który nie stawiał sprzeciwu nawet gdy masaż serca początkowo wykonywany był jeszcze nieudolnie na jego puchatym brzuszku.
Na koniec spotkania każda grupa przeszła przez sprawdzian z zasad bezpiecznej zabawy, znajomości własnego adresu zamieszkania oraz znajomości numerów alarmowych

„JEDEN, JEDEN, DWA –

KAŻDY  NUMER ALARMOWY ZNA.

Dziękujemy naszemu Gościowi – Panu Jarosławowi  i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ zasady udzielania pierwszej pomocy musimy opanować perfekcyjnie –na pewno w przyszłości przyczynią się do uratowania komuś życia lub zdrowia.

ratownik1 ratownik2 ratownik3 ratownik4 ratownik5 ratownik6 ratownik7