Świąteczne przygotowania na grupie III

 

Święta Wielkanocne już niedługo…zaczynamy więc przygotowania.
Pomagamy Pani Ani w porządkach na sali – układamy zabawki, ścieramy kurze… Z Panią Asią i Krysią malujemy styropianowe jajka, a jak wyschną ozdabiamy je cekinami – oj! Ale nas to wciąga! Siedzimy i wbijamy szpileczki- nie chcemy, by Panie nam pomagały. Ale piękne, kolorowe, to będzie niespodzianka dla Rodziców. Siejemy zboże w doniczkach – każdy dla siebie, podlewamy – czy zdąży nam wyrosnąć? Oczywiście.

Z Panią Kasią z płyt CD robimy kurczaki i zawieszamy na wystawę w szatni,
a koguciki ozdabiamy kolorowymi paskami papieru i kładziemy na brzozowych gałązkach. Co jeszcze zrobimy, by nasza sala była piękna? Urządzimy świąteczny kącik. Gotowe. Zdążyliśmy.

W Wielką Środę przychodzimy do przedszkola odświętnie ubrani. Od samego rana przygotowujemy świąteczny stół. O godzinie 9:00 całe przedszkole spotyka się z Paniami i Księdzem, by rozpocząć świętowanie. Śpiewamy piosenki, opowiadamy o świątecznych tradycjach i składamy sobie najpiękniejsze życzenia. Pora zasiąść do stołu. Tyle tu smakołyków…pyszne jajka z chrzanem, wędliny, babki – mniam, mniam – biesiadujemy ponad godzinę. O zobaczcie zajączek coś nam zostawił! Dziękujemy! I jeszcze polewanie wodą – śmigus – dyngus. A na koniec pamiątkowe zdjęcia.

Piękny i radosny jest ten dzisiejszy dzień…

zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie13 zdjecie14

Udostępnij