Światowy dzień wody

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

23 kwietnia co roku obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym dniu poprzez podjęte działania wychowawcze chcemy uświadomić dzieciom znaczenie wody w przyrodzie, kształtować w nich poczucie odpowiedzialności za stan czystości wód oraz uświadomić im konieczność oszczędzania wody. W ten dzień dzieci wędrowały z kropelką wody po trzech stanowiskach:

  • „Doświadczenia kropelki” – dzieci poznawały tu różne stany skupienia wody, sposoby oczyszczania wody, sposoby jej transportu, znaczenie wody dla zdrowia człowieka
  • „Łamigłówki kropelki” – dzieci rozwiązywały tu zagadki słowne związane z wodą, oglądały ilustracje przedstawiające różne zbiorniki wodne, przyporządkowywały podpisy do odpowiednich ilustracji, układały puzzle w formacie A2 i rozwiązywały rebusy
  • „Sprytna kropelka” – tu dzieci brały udział w zabawach ruchowych. Oczyszczały rzekę ze śmieci, segregowały śmieci, „łowiły ryby” wędka z rzeki. Uczestniczyły też w wyścigach z kubkami wypełnionymi wodą czy talerzykami pełnymi kostek lodu.

Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki dobrze się bawiły ale przede wszystkim, że zawsze będą pamiętały jak ważna jest dla człowieka czysta woda!

d wody_1 d wody_2 d wody_3 d wody_4 d wody_5 d wody_6 d wody_7 d wody_8 d wody_9 d wody_10 d wody_11 d wody_12 d wody_13 d wody_14

 

 

Udostępnij