Towarzystwo Pana Brzechwy

Tradycją w Przedszkolu Iskierka stały się coroczne ,,spotkania z autorem”. W tym roku Biesiada Literacka odbyła się pod hasłem: ,,Brzechwa dzieciom”.

Spotkania rozpoczął konkurs recytatorski, w którym dzieci prezentowały twórczość autora. Wszystkie przedszkolaki spisały się na medal. W nagrodę otrzymując książki z wierszami i pamiątkowe dyplomy. Kolejny dzień odwrócił role – to dorośli występowali przed dziećmi. ,,Baran” – pani Tereski, ,,Entliczek – pentliczek” – pani Asi czy niezapomniany ,,Leń” pani Ani to tylko niektóre ze wspaniałych kreacji jakie zostały zaprezentowane przez pracowników przedszkola. Gościnnie wystąpili też studenci z Uniwersytetu Pedagogicznego.

Pod koniec tygodnia iskierkowe przedszkolaki zapoznały się z twórczością Jana Brzechwy oraz wykonały prace plastyczne ilustrujące ulubionych bohaterów z wierszy autora.

SAM_2122 (Kopiowanie) SAM_2125 (Kopiowanie) SAM_2127 (Kopiowanie) SAM_2133 (Kopiowanie) SAM_2134 (Kopiowanie) SAM_2140 (Kopiowanie) SAM_2144 (Kopiowanie) SAM_2156 (Kopiowanie) SAM_2158 (Kopiowanie) SAM_2788 (Kopiowanie) SAM_2800 (Kopiowanie) SAM_2806 (Kopiowanie) SAM_2810 (Kopiowanie) SAM_2819 (Kopiowanie)

 

Udostępnij