Święto niepodległości

2

„Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna,

językiem mym piękna polszczyzna.

Polska ziemia wzdłuż i w szerz,

najpiękniejsza dla nas jest,

zawsze będę mieszkać tutaj…”

 

7 i 8 listopada uroczyście świętowaliśmy w „Iskierce”

Dzień Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Starszaki z grupy VI wystąpiły  z repertuarem słowno-muzycznym najpierw przed rodzicami a potem przed publicznością całego przedszkola.

7

Wierszem i piosenką daliśmy wyraz miłości do Ojczyzny oraz oddaliśmy hołd symbolom narodowym i  bohaterom którzy walczyli o wolność, niepodległość i zwycięstwo Polski.

W ustach kolejnego pokolenia zabrzmiały słowa tak bardzo znane i wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały.”

3

4

Pieśni patriotyczne, odświętne stroje, flagi biało- czerwone, piękny biały orzeł patrzący na nas z godła oraz odśpiewany w pozycji na baczność hymn państwowy, to wszystko stwarzało niecodzienną atmosferę spotkania i przypominało nam że wszyscy jesteśmy Polakami.

21

6

Uroczyste obchody Święta Niepodległości na stałe są wpisane w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Z pewnością przyniosą one w przyszłości efekty w postaci ukształtowanej postawy patriotycznej oraz poczucia przynależności narodowej. Wierzymy że z naszych przedszkolaków wyrosną dojrzali Polacy.

flaga2

Udostępnij