HistoryLand

NIEZWYKŁA PODRÓŻ PRZEZ DZIEJE POLSKI Z…KLOCKAMI LEGO

CZYLI WIZYTA STARSZAKÓW W HISTORYLANDZIE.

7 listopada starszaki tuż po drugim śniadanku wyruszyły do wyjątkowego miejsca – HistoryLandu, który zlokalizowany jest w samym sercu Krakowa.

1

Jest to wyjątkowe, interaktywne centrum, w którym można zobaczyć najważniejsze wydarzenia z historii Polski zbudowane z…KLOCKÓW LEGO! Jest tam Biskupin, Bitwa pod Grunwaldem, Klasztor na Jasnej Górze, czy obrona Westerplatte.

2

Dzięki interaktywnemu charakterowi wystawy dzieci nie tylko podziwiały budowle, ale również dowiedziały się mnóstwa ciekawostek historycznych na ich temat.

4

Każda z makiet robiła na przedszkolakach ogromne wrażenie, chociaż chyba najbardziej zachwyciła nas Bitwa pod Grunwaldem – ponad 200 m kwadratowych, kilkadziesiąt tysięcy ludzików
i koników z klocków LEGO ustawionych po obu stronach grunwaldzkiego pola. „Ilu tu żołnierzy!” – zachwycali się chłopcy!

… Ale już za chwilę na nasze przedszkolaki czekała kolejna niespodzianka – przy makiecie
z Klasztorem na Jasnej Górze każdy mógł założyć specjalne okulary i zobaczyć, jak wygląda Klasztor z lotu ptaka…

5

a jeszcze później stanąć za sterem okrętu wojennego pod Oliwą
i poczuć na twarzy morską bryzę.

6

Podróż przez HistoryLand była dla dzieci niesamowitym wydarzeniem – wirtualna rzeczywistość i wielowymiarowe pokazy poruszyły ich zmysły i przeniosły w sam środek historycznych wydarzeń. Manualne zagadki rozbudziły wyobraźnię dzieci, co sprawiło, że przedszkolaki stały się aktywnymi uczestnikami podróży przez dzieje Polski i Polaków.

7

Starszaki wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone 😊