Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przedszkolaki z naszej Iskierki rozpoczęły już 8 listopada wizytą w oddziale Muzeum Krakowa mieszącym się w Pałacu Krzysztofory na warsztatach niepodległości. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać wiele interesujących wydarzeń z historii naszego kraju, a także samodzielnie wykonać kokardę narodową. Po twórczej części spotkania przedszkolaki miały okazję podziwiać znajdujące się w muzeum szopki krakowskie, a nawet udało się wejść do wnętrza jednej z nich, co dla wszystkich było niezwykłym doświadczeniem! Zwiedzanie zakończyliśmy odwiedzeniem wystawy „Kraków od początku, bez końca”, na której mogliśmy zobaczyć jak zmieniało się miasto i jego mieszkańcy, od początków istnienia, aż do dziś.

Kolejnym elementem obchodów Święta Niepodległości w naszym przedszkolu było uczestnictwo wszystkich przedszkolaków w akademii przygotowanej z tej okazji przez grupę V. Podczas uroczystości dzieci przybliżyły okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, wykonały pieśni patriotyczne, a także zatańczyły mazura. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas także Rodzice przedszkolaków, którzy wzięli udział w przygotowanym z tej okazji Wieczorze Patriotycznym.

Ostatnim punktem obchodów Dnia Niepodległości w naszym przedszkolu było uroczyste odśpiewanie przez wszystkich przedszkolaków „Mazurka Dąbrowskiego” w przeddzień święta.

Udostępnij