Szlachetna paczka – ogólnopolski projekt na rzecz potrzebujących rodzin

Szlachetna paczka

W tym roku po raz pierwszy cała nasza przedszkolna ,,rodzina” wzięła udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie ,,Wiosna”. Na uwagę zasługuje fakt, że inicjatorem była Rada Rodziców. Przez 3 tygodnie zbieraliśmy pieniążki do specjalnych skarbonek. 15 listopada skarbonki zostały otwarte przez komisję w składzie:

  • Paulina Bilińska (mama Grzesia z gr. IV)
  • Karolina Ferster-Fornalik (mama Zuzi z gr. IV i Kubusia z gr. VI)
  • nasza Pani Dyrektor

Po przeliczeniu okazało się, że zebraliśmy 935 zł 20 gr. Znając kwotę mogliśmy dokonać wyboru rodziny, której potrzeby mogliśmy zaspokoić dysponując takimi funduszami. Decyzją Rady Rodziców wybór padł na rodzinę Pani Danuty samotnie wychowującej dziewięcioletniego syna. Rodzina mieszka w domku działkowym a jej dochód nie przekracza 500 zł (zarobki p. Danuty). Pani Danuta prosiła o podstawowe artykuły żywnościowe, środki czystości i artykuły szkolne dla syna. Z rzeczy ,,luksusowych” i w dalszej kolejności wymieniała: poduszkę, buty, spodnie i bluzę dla Wiktora.

Od tego momentu sprawę paczki wzięła w swoje ręce Pani Karolina Ferster-Fornalik, która zakupiła wszystkie potrzebne artykuły, przywiozła do domu, zapakowała i zawiozła do odpowiedniego magazynu, co nie było takie proste. Pani Karolinie udało się przygotować 15 paczek, które zawierały między innymi: po 10 kg cukru, ryżu, mąki, makarony, konserwy, proszki do prania, płyny do mycia, oraz wymarzone przez Wiktora spodnie, buty, ciepłą kurtkę, plecak i artykuły szkolne. Tak więc wysiłek fizyczny ogromny, poświęcony czas jeszcze większy, a największe SERCE!!! PANI KAROLINKO DZIĘKUJEMY!!! Chociaż dziękujemy to pewno za mało, bo wiemy, że postarała się Pani także o dodatkowe fundusze, gdyż wartość paczki przekroczyła znacznie kwotę zebraną w przedszkolu.

Paczka do rodziny Pani Danuty dotarła w sobotę i już w poniedziałek przyszedł e-mail od wolontariuszki ze stowarzyszenia, który załączamy poniżej:

Witam serdecznie!

Wiktorek w ramach podziękowania za pomoc okazaną rodzinie narysował dwa obrazki… Ja ze swojej strony chciałabym bardzo gorąco podziękować za Państwa udział w akcji Szlachetna Paczka – mam nadzieję, że ankieta zwrotna w najbliższym czasie do Państwa dotrze. Żadne słowa w pełni nie oddadzą jak bardzo pomogli Państwo rodzinie pani Danuty. Dziękuję i życzę wyjątkowych świąt Bożego Narodzenia!

Pozdrawiam, Edyta Saracka – wolontariuszka Szlachetnej Paczki

Wydaje się więc, że udało się nam po raz kolejny spełnić dobry uczynek, wywołać uśmiech na twarzy Wiktorka i łzy wzruszenia u Pani Danuty. PRZEDSZKOLNA RODZINO Z ,,ISKIERKI” MOŻESZ BYĆ Z SIEBIE DUMNA!!! GRATULUJEMY i mamy nadzieję, że DOBRO, które tak hojnie rozdajecie ZAWSZE będzie z WAMI!

Udostępnij