Warsztaty w Muzeum Narodowym – „Czy woda jest niebieska”

Pod koniec kwietnia grupa III i IV wybrały się do Muzeum Narodowego na warsztaty pt. „Czy woda jest niebieska”. Pani przewodnik oprowadzała nas po Muzeum, pokazując piękne dzieła znanych i mniej znanych artystów. Tłumaczyła nam jak w sztuce przedstawiana jest woda. Mówiła o tym jak powstają obrazy. Oglądając piękne barwy na obrazach utrwaliliśmy kolory podstawowe i Ci z nas, którzy jeszcze nie znali, poznali kolory pochodne. Później poszliśmy do sali warsztatowej. Pani zadawała nam pytania, jakie kolory powstaną z połączeniu różnych farb – na wszystkie pytania znaliśmy odpowiedź 🙂 ! Następnie zajęliśmy się tworzeniem pięknych dzieł przy użyciu farb, rurek, pasteli i papieru. Nasze prace zachwyciły wszystkich, a woda na nich kipiała milionem barw!

 

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17 zdjecie18 zdjecie19 zdjecie20

 

 

Udostępnij