Warsztaty twórcze w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej

W ramach kolejnych spotkań ze sztuką grupa IV i V miała możliwość uczestniczyć w twórczych warsztatach „Dawno temu… gdy książki pisano ręcznie” w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej.

Przedszkolaki poznały różne rodzaje książek – od tych ilustrowanych, kolorowych i interaktywnych, które znamy ale także tych, które mają już ponad 100 lat i są pisane charakterystyczną czcionką wraz z inicjałami. Rozmawialiśmy o obowiązkach skryby, poznawaliśmy narzędzia pisarskie oraz sposoby robienia farby w zamierzchłych czasach.

Kolejnym etapem warsztatów było odwiedzenie magazynów biblioteki pełnych wąskich przejść między regałami z książkami. Dzieci poznały zasady panujące w bibliotece oraz miały możliwość ich samodzielnego sprawdzenia.

Był także czas na składanie inicjałów z puzzli oraz ozdabianie swoich pierwszych liter imienia, które potem zabraliśmy w formie zakładki do książki jako pamiątkę z wycieczki.Udostępnij