Wizyta w Straży Pożarnej

Strażak

Kiedy pożar gdzieś wybucha,
Trzeba wezwać tego zucha,
Który został przeszkolony,
Jak ma ogień być gaszony.
A to nie jest łatwa sprawa
Z ogniem przecież nie zabawa.
Strażak, choć zabezpieczony,
Sam też bywa osmolony.
Gdy zaś się nie pali wcale
Także pędzi na sygnale,
Czy wypadek, czy zalanie,
Wnet na miejscu strażak stanie.

4-go maja obchodzimy Dzień Strażaka. Strażacy to niesamowicie odważni ludzie. O tym jak ważna jest praca strażaków i jak wielki szacunek się im należy dowiedzieliśmy się odwiedzając jednostki Straży Pożarnej. Grupa II i III odwiedziły Strażaków w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 przy ul. Zarzecze, grupa IV i V Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 przy ul. Rzemieślniczej. Dzieci przygotowały wspólnie laurkę i słodki upominek dla dzielnych Strażaków za ich oddaną pracę.
Udostępnij