Warsztaty w Cricotece

W dniu 11.05  pojechaliśmy do Cricoteci, znamy to miejsce, to już nasz kolejny raz w tym muzeum. Po wyjechaniu windą na III piętro przywitała nas Pani, która z wielkim uśmiechem zaprosiła nas na zajęcia. Weszliśmy do dużej salki ,z której było widać Wisłę, wzięliśmy sobie po poduszce, usiedliśmy i wysłuchaliśmy opowieści o instrumentach. Po ciekawych informacjach i historyjkach Pani rozdała nam różne przedmioty które jak się okazało miały nam służyć za instrumenty muzyczne! Zaczęliśmy grać, każdy na wybranym przez siebie przedmiocie, potem Pan Szymon na zmianę z Panią Asią dyrygowali nami jak orkiestrą 😮 ! Ale byłą frajda, do akompaniamentu ukulele zaczęliśmy grać: jedni na na perkusjach inni na dzwoneczkach, a jeszcze inni dmuchali w trąbki – to już nie były jakieś tam rzeczy to były instrumenty! Na końcu odpoczęliśmy bo koncercie pożegnaliśmy się z Panią i wróciliśmy na obiad do Iskierki. Jak my kochamy muzykę !

 

Znalezione obrazy dla zapytania perkusja gif

 

zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17

Udostępnij