Maluszki w teatrze Groteska

W dniu 11 maja 2018  maluszki z naszego przedszkola wybrały  się na wycieczkę do Teatru Groteska aby obejrzeć przedstawienie  pt.: „O Kasi co gąski zgubiła”.

Podczas naszej wspólnej wycieczki  większość z nas po raz pierwszy zobaczyła jak wygląda prawdziwy teatr, scena, kurtyna, widownia.

W trakcie spektaklu przenieśliśmy się z aktorami w  Tatry na spotkanie z małą dziewczynką Kasią,  która  wypasała gąski. Z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeliśmy  opowieść o gęsiareczce z polskich gór.

Jak się okazało bohaterka bajki Marii Kownackiej nie miała łatwego zadania, zwłaszcza że gąski były bardzo ruchliwe i nie zawsze dziewczynki słuchały.  Z wypiekami na twarzach   śledziliśmy losy poczciwej Kasi i jej przyjaciół poszukujących gąsek, zwłaszcza że w lesie czaił się wilk Głodomór i podstępna  czarownica.

Piękne! Ale fajne! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Charakterystyczne lalki, bajecznie kolorowe kostiumy (kierpce, parzenice, wzorzyste materiały, ciupagi)  i pomysłowa scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny aktorów przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!…

Udostępnij