Dzień Dobrych Uczynków

„Kto jest dobry, nie przelicza dobra, które czyni innym.
Daje, lecz nie myśli wcale, że mu oddać coś powinni.”

W tym roku Dzień Dobrych Uczynków obchodziliśmy w Iskierce 21 maja. Już od samego rana zastosowaliśmy stary, „kulinarny”, ale sprawdzony przepis  na udany przebieg tego wyjątkowego dnia.

Użyliśmy składników które polecamy każdemu kto chce czynić dobro:

• szczypta grzeczności
  • łyżka uprzejmości
  • miarka obycia i ogłady
  • 5 dkg tolerancji
  • 2 łyżki dobrego słowa
  • ziarno przyjaźni
  • odrobina życzliwości
  • do smaku słowa: proszę, dziękuję, przepraszam.

Pamiętając że liczy się każdy gest lub miłe słowo, staraliśmy się pomóc komu tylko się da i najlepiej jak potrafimy.
W smutnym miejscu w pobliżu naszego przedszkola, zasadziliśmy piękne kwiaty, dokarmiliśmy ptaszki w okolicy,  starszym osobom wręczyliśmy serduszka przygotowane przez nas na zajęciach. Pomagaliśmy słabszym kolegom i tym którzy naszej pomocy potrzebowali.
Zrozumieliśmy że możemy być dobrzy na wiele sposobów np.: pomagając młodszemu braciszkowi, przepuszczając siostrę gdy się spieszy, uśmiechając się gdy ktoś nas pozdrawia, poświęcając nasz czas temu kto tego potrzebuje.

Spełnianie dobrych uczynków, dzielenie się miłością, przyjaźnią i naszymi zdolnościami sprawiło nam wiele radości.

Cudownie jest dawać innym szczęście!

Znalezione obrazy dla zapytania kwiat gif

DSC_2411 (Kopiowanie) DSC_2412 (Kopiowanie) DSC_2413 (Kopiowanie) DSC_2414 (Kopiowanie) DSC_2415 (Kopiowanie) DSC_2416 (Kopiowanie)