Żegnaj lato, witaj jesień!

To był szczególny dzień września. Już od rana po Iskierce kicały zające, rude kitki tylko migały nam przed oczami, a czerwono pomarańczowa suknia tajemniczej postaci pojawiała się od czasu do czasu na korytarzu.
Po śniadaniu wszystkie grupy wraz z nauczycielami zebrały się na sali gr. V. Po chwili do sali zawitał Krasnal Poziomka, szukając swojego ulubionego przysmaku – poziomek. Chodził zaglądał, pytał zwierzątek w lesie, lecz nikt nie znał odpowiedzi na pytanie „gdzie podziały się poziomki”. Dopiero piękna Pani Jesień, która przybyła do sali wytłumaczyła Krasnalowi, że teraz pora na inne owoce i najwyższy czas pożegnać lato a przywitać kolejną porę roku – jesień. Dzieci przypomniały Krasnalowi czym charakteryzuje się Jesień, co trzeba jeść i jak się ubierać by wzmacniać swój organizm i nie chorować. Na koniec zajączek wraz z wiewiórką nauczyli dzieci piosenki, a Pani Jesień rozdała przedstawicielom grup – piękne wrzosy.
Jesień to piękna pora roku !

jesien-emotikon-ruchomy-obrazek-0005

 

zdjecie3 zdjecie19 zdjecie25 zdjecie26 zdjecie28 zdjecie29 zdjecie31 zdjecie32 zdjecie33 zdjecie34 zdjecie35 zdjecie41 zdjecie44

 

 

 

 

 

jesien-emotikon-ruchomy-obrazek-0020

Udostępnij