Dzień jabłka

„ZIELONE, ŻÓŁTE, CZERWONE, OKRĄGŁE I PACHNĄCE,
A JAKO PRZEKĄSKA NIEZWYKLE SYCĄCE!

WSZYSCY JABŁKA CHĘTNIE JEMY I…
DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY!!!

Tak, tak! Dnia 27 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej „Iskierce”
DZIEŃ JABŁKA. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w „jabłkowe” kolory: czerwony, żółty i zielony, a Przedszkole zamieniło się w prawdziwy sad z jabłonkami.

To był dzień pełen atrakcji! Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku – poznawały różne jego rodzaje i odmiany, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ba! Samodzielnie ścierały jabłka na tarle, które przyprawione cynamonem i cukrem wanilinowym szybciutko znikały z talerzyków przedszkolaków – były tak pyyyyszne!

Tego dnia dzieci miały okazję obejrzeć także inscenizację o przygodach robaczka – głównego bohatera wiersza J. Brzechwy „Entliczek – pentliczek”. Utwór bardzo spodobał się dzieciom, a sam robaczek zyskał sympatię wszystkich przedszkolaków.

…Nie zabrakło także zabaw muzycznych i tanecznych. Panie z poszczególnych grup wcieliły się w role „soczystych” gruszek, które zapraszały do tańca swoje grupowe jabłuszka. Taniec gruszek z jabłuszkami wypadł rewelacyjnie i sprawił radość zarówno tym małym, jak i dużym „Iskierkom” 🙂

Na koniec dodamy, iż tego dnia w naszym „iskierkowym” jadłospisie także królowały jabłka! BYŁO WESOŁO, SMACZNIE I ZDROWO!

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17 zdjecie18

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8