Pilot!

19 października  w nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, najprawdziwszy w świecie pilot.  Pan Piotr jest tatą Ninki z gr. V i Natanka z gr. II. Już pojawienie się pilota w pełnym mundurze i z bagażami, jak na prawdziwy rejs samolotem, było dla dzieci ogromną atrakcją. A w walizkach znajdowały się prawdziwe skarby : elementy munduru pilota, modele i zdjęcia samolotów różnych linii lotniczych w tym Wizzair, którego pracownikiem jest pan Piotr . Ale największym zainteresowaniem cieszył się drążek do sterowania samolotem i  prawdziwe słuchawki z mikrofonem przez które pilot kontaktuje się z wieżą. Dzieci przebrane w mundur , wyposażone w narzędzia i przyrządy niezbędne do latania zamieniły się prawdziwych pilotów. Pan Piotr w sposób bardzo atrakcyjny dla dzieci opowiedział o swojej pracy, o drodze do zdobycia wymarzonego zawodu, wytłumaczył, jak samolot unosi się w powietrzu, a także odpowiedział na wszystkie, zarówno na proste, jak   i bardzo trudne pytania zadane przez dociekliwych przedszkolaków. Na zakończenie spotkania odbyła się sesja fotograficzna, podczas której najważniejsza okazała się czapka pilota. Każdy chciał ją mieć na swej głowie! Spotkanie z pilotem było naprawdę bardzo ciekawe i dostarczyło naszym przedszkolakom wielu wspaniałych wrażeń. Wierzymy ,że wielu z nich zafascynowanych lataniem wybierze w przyszłości zawód pilota. Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy pozdrawiamy i życzymy wysokich i szczęśliwych lotów!!!!

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3