Dni otwarte w szkole

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu współpracy z okolicznymi szkołami, co roku przedszkolaki uczestniczą w dniach otwartych pobliskich szkół, biorą udział w lekcjach nauczania zintegrowanego. Wszystko  po to, aby lepiej przygotować się do podjęcia nauki w szkole.
3.11.2015r. dzieci z najstarszych grup odwiedziły Szkołę Podstawową z Oddziałami Sportowymi Nr 5 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 51 w Krakowie.
Naszą przygodę w szkolnych murach rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia muzycznego pt. „Madagaskar” w wykonaniu gimnazjalistów, oraz prezentacji tanecznych i gimnastycznych klas sportowych. Wspólna zabawa przy muzyce, dodała nam energii i chęci do dalszego zwiedzania szkoły.
Podczas naszego „spaceru” zajrzeliśmy do szatni, szkolnej stołówki, świetlicy, biblioteki, sal treningowych klas tanecznych.
Odwiedzając sale lekcyjne poznaliśmy bardzo sympatycznych nauczycieli i uczniów klas pierwszych. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć się do szkolnych ławek, dokonać pierwszych zapisków na tablicy.
Mamy nadzieję,  że  nasze spotkania wzbogacą doświadczenia dzieci , pomogą ukształtować pozytywny stosunek do szkoły, nauczycieli i obowiązków szkolnych. Przekonanie, że w szkole jest  niezwykle ciekawie, miło i bezpiecznie pomoże 6-latkom bez lęku przekroczyć we wrześniu próg szkolny.

 

zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10  zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17 zdjecie18 zdjecie19 zdjecie20  zdjecie22 zdjecie23  zdjecie25 zdjecie26  zdjecie28

Udostępnij