Pasowanie na przedszkolaka !

My – maluszki z grupy I – jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami! Dnia 28 października odbyła się w przedszkolu ważna uroczystość: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Na uroczystość zaprosiliśmy rodziców, dziadków oraz panią dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej , w której zaprezentowaliśmy zebranym gościom nasze umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafimy. Były więc piosenki, wierszyki, tańce i zabawy ruchowe.

Po części artystycznej obiecaliśmy:
– zgodnie się bawić,
– przychodzić każdego dnia z uśmiechem,
– słuchać pani,
– pomagać kolegom,
– być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego z nas na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomie pasowania, książkę oraz mały słodki upominek. Wszystkim rodzicom podobała się uroczystość, a u niektórych w oku pojawiły się łzy wzruszenia.

Uroczystość ta pozwoliła nam wszystkim się bardziej zintegrować. Była również świetną okazją do pokazania umiejętności nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola. Teraz z dumą możemy powiedzieć: Mamo, Tato – jestem przedszkolakiem!

 

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4

 

Udostępnij