Dzień symboli narodowych

 Zaznajomieniu dzieci z symbolami narodowymi powinna towarzyszyć radość, a jednocześnie poczucie powagi tematu. Dlatego wszystkie przedszkolaki spotkały się na uroczystości, której gospodarzami były dzieci z grupy VII.

Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie „Katechizm polskiego dziecka” oraz zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.
Patriotyczne wiersze i piosenki w wykonaniu starszaków bardzo wszystkim się podobały, a nasi „Iskierkowicze” w galowych strojach prezentowali się wspaniale i dostojnie.
Pani Dyrektor pogratulowała im pięknego występu.
Postawa szacunku wobec narodowych symboli jest przejawem kultury i dojrzałości obywatelskiej, dlatego już w przedszkolu kształtujemy u dzieci świadomość narodową i poczucie dumy z faktu bycia Polakiem.

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie6 zdjecie7

Udostępnij