Festiwal Szant

Hej, ho żagle staw,
ciągnij linę i się baw!
Hej, ho śmiało steruj
statkiem który jest z papieru...”

Dnia 9 maja 2016 roku odbył się w naszym przedszkolu Festiwal Piosenki Żeglarskiej pt: „Morskim szlakiem” w którym wzięły udział wszystkie dzieci. Dzieci z każdej grupy z dużym zaangażowaniem ćwiczyły przez ostatnie tygodnie, by zaprezentować na scenie swoje wokalne, taneczne umiejętności. Prezentacjom przyglądało się szanowne jury w składzie: Małgorzata Pyżyk, Elżbieta Zielińska oraz Jacek Baran. Zarówno maluchy jak i starszaki doskonale się bawiły wykonując żeglarskie piosenki.
Produkcje artystyczne były bardzo różnorodne, repertuar obejmował stare, tradycyjne piosenki np -„Bosman”, nasze bardzo popularne szanty np: -„Czardasz”, -„Bałtyckie morze”, oraz mniej znane utwory. Ciekawe aranżacje i podkłady muzyczne, a także układy taneczne przedstawione przez dzieci mogły się bardzo podobać! Na pochwałę zasługuję też pomysłowość rodziców oraz pań nauczycielek w doborze strojów oraz rekwizytów służących ilustracji prezentowanych piosenek. Po występie każda z grup oraz soliści otrzymali nagrody i dyplomy uczestnictwa w konkursie. Na zakończenie festiwalu każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.  Jesteśmy bardzo ciekawi, jaką formę będzie miał kolejny festiwal:)!