W labiryncie komputera – Filharmonia

18 Listopada , grupa IV wybrała się do Filharmonii Krakowskiej na koncert  pt. „W labiryncie komputera” z cyklu „ Muzycznych opowieści” . Był to nasz drugi przejazd tramwajem, więc znajomość zachowania i postępowania w tym środku komunikacji mamy w jednym palcu!  Po dojechaniu, zostawieniu kurtek w szatni i pokazaniu biletów wstępu – usiedliśmy na wygodnych fotelach.  Już po chwili zaczął się koncert połączony z lekcją muzyki. Słuchaliśmy pięknych utworów granych przez bardzo zdolną młodzież  i oglądaliśmy na ekranie śliczne obrazy z wielu krajów Europy – gdzie powstawały dane utwory muzyczne. Duże wrażenie zrobił na słuchaczach niezwykle porywający utwór z Peer Gynta,, W grocie Króla Gór” Edwarda Griega. Poznaliśmy nowe instrumenty i oglądnęliśmy piękne tańce. To przedstawienie było przyjemne nie tylko dla ucha ale i  dla oka !

 

zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12

 

 

Udostępnij