Sędzia, oskarżony, obrońca

Tak, to wszystko w przedszkolu w grupie III dzięki tatusiowi Kubusia. Na tę wizytę czekali wszyscy z niecierpliwością – nie mógł się jej również doczekać Kubuś!

Po serdecznym powitaniu wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o pracy prawnika. Szczególnie wszystkim spodobała się toga – strój urzędowy używany przez przedstawicieli zawodów prawniczych na rozprawie sądowej. Dowiedzieliśmy się, że żabot może mieć różny kolor w zależności od zawodu prawniczego – filetowy, czerwony, zielony, niebieski.

Tatuś Kubusia opowiedział historyjkę o chłopcu, który został oskarżony o kradzież. Dzieci bardzo chętnie chciały uczestniczyć w rozprawie. Zapowiedziała się świetna zabawa. Zostali wybrani aktorzy do poszczególnych ról i rozpoczęła się inscenizacja rozprawy .
Głos zabierał oskarżyciel, obrońca, świadek. Mali aktorzy spisali się wspaniale! Wszyscy używali słownictwa prawniczego (tu podpowiadał tatuś Kubusia)
i naprawdę wczuli się w role.
Teraz wszyscy wiedza jak ważna jest rola prawnika – okazało się, że oskarżony jest niewinny.

Ale była to również okazja, aby przypomnieć dzieciom, że nie wszyscy dorośli to osoby godne zaufania.
Aktorów nagrodziliśmy brawami. Ale była też niespodzianka! Kubuś wraz z tatusiem wybrali książkę do czytania –
„W mieście” – to ulubiona lektura Kuby. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, dopytywały  o szczegóły na ilustracjach.

Na pożegnanie wręczyliśmy naszemu miłemu gościowi laurkę przygotowaną przez dzieci!
Dziękujemy za poświęcony czas !!!

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5

(13.01.2016)