Świąteczne przygotowania

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Weszliśmy w czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Adwentowe symbole i znaki pomagają nam w zrozumieniu tajemnicy przyjścia Jezusa na ziemię. Dzieci z niecierpliwością czekają na te wspaniałe, radosne dni. Poprzedzający je Adwent to czas szczególny. Na wszystkich  grupach trwają przygotowania do wieczorów wigilijnych, 5 – latki przygotowują swój pierwszy występ jasełkowy,  a starszaki z grupy VII już przystroiły piękny świąteczny wieniec. Codziennie zapalają świecę i przy ich blasku słuchają opowiadania „Od domu do domu przez całe Betlejem” – razem z Maryją i Józefem wędrują do Betlejem szukając schronienia.

Wszyscy odliczamy dni dzielące nas od świąt przesuwając maleńką banieczkę , odpinając bałwanki, otwierając okienka adwentowych kalendarzy.

Co dzień coraz bliżej …. Rozmawiamy o przygotowaniach do wigilii, tradycjach i zwyczajach. Uczymy się świątecznych wierszy i piosenek, przypominamy sobie kolędy, gramy je na flażoletach. Poprzez te wszystkie działania wyzwalamy w dzieciach dobroć i otwieramy je na dzielenie się nią z innymi.

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4