W muzeum inżynierii

2 grudnia przedszkolaki z grup V i VI wzięły  udział  w warsztatach „Świat kolorów” w Krakowskiem Muzeum Inżynierii.

Jak każde zajęcia warsztatowe i te, stały się okazją do odkrycia nowych, nieznanych nam rzeczy i zjawisk.

Nasze zadania warsztatowe nie były wcale proste: świecenie latarkami przez pryzmat, rytmiczne układanie kolorowych wstążek , doświadczenie ze słońcem i deszczem, ćwiczenie pamięci na dość śmiesznym wierszyku, mieszanie kolorów oraz wykonanie kolorowych bączków.

Wszystkie nasze działania sprawiły, że po zajęciach muzealnych, wiemy dużo więcej o otaczającym nas świecie kolorów i barw, a żadna tęcza nie ma już przed nami tajemnic.

Podczas naszej wyprawy, nie zabrakło też interaktywnego kontaktu z wytworami inżynierii.
Zwiedziliśmy 27 stanowisk z różnych dziedzin nauki i życia, które po dokładnej instrukcji  mogliśmy samodzielnie obsługiwać. Korbowód, żyroskop, koło deptakowe, wielokrążki – to tylko niektóre z nich. Wizyta w Muzeum dostarczyła nam wielu wrażeń, zwłaszcza, że po raz pierwszy jeździliśmy rowerem na kwadratowych kołach.

Jeżeli nie każdy z Was pamięta jakie są  kolory tęczy polecamy wierszyk z naszych warsztatów:

 

CZEMU
PATRZYSZ
ŻABO
ZIELONA
NA
GRUBEGO
FARAONA

zz

 

zzz

 

 

 

 

 

 

Udostępnij