Święto chleba w „Iskierce”

Najsmaczniejszy jest świeżym z chrupiąca skórką i posmarowany masłem. I do tego ten ogromny wybór – żytni, pszenny, razowy z mąką kukurydzianą, owsianą lub jęczmienną ..

Postanowiliśmy więc upiec sami pyszne chleby i bułeczki. Już od rana w całym przedszkolu pięknie pachniało. W salach można było oglądać różne rodzaje pieczywa, opowiadano o procesie powstawania chleba na podstawie historyjek obrazkowych. Przy śniadaniu degustowano różne rodzaje pieczywa. A potem to, co sprawiło najwięcej radości. Wyrabianie ciasta, formowanie bułeczek, rogalików, chlebków – każda grupa wg własnego pomysłu. Stoły zamieniły się w piekarnie – wszędzie pełno mąki, rączki pełne pachnącego ciasta. Nie zabrakło też dodatków: maku, kminku ..
Panie z kuchni zajęły się wypiekiem.

Ale jesteśmy sprytni! Takich bułeczek i chlebków nigdzie nie kupicie. 
I ja tam byłam i bułeczki lepiłam! Niam ! Niam !

Znalezione obrazy dla zapytania chleb gif

 

zdjecie7zdjecie9zdjecie8zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17 zdjecie18 zdjecie19 zdjecie20 zdjecie21 zdjecie22 zdjecie23 zdjecie24 zdjecie25 zdjecie14zdjecie27zdjecie26 zdjecie28 zdjecie29 zdjecie2 zdjecie6 zdjecie8zdjecie4zdjecie3zdjecie9

 

Udostępnij