Warsztaty laboratoryjne cz. 2

W drugim tygodniu warsztatów wraz z grupą IV,V,VI i VII tworzyliśmy artystyczne obrazy. Nasz zestaw do malowania onieśmielił by każdego prawdziwego malarza! Podkładem obrazu okazał się papier do pieczenia, farbami były specjalne barwniki a za pędzle służyły nam patyczki do szaszłyków. Niezwykłości malowaniu dodawała pianka do golenia. Obserwowaliśmy jak mieszają się kolory i jakie ciekawe wzory powstają. Następnie odbijaliśmy nasze dzieło na kartce, usuwając dynamicznym ruchem linijki pozostałości pianki. I tym sposobem odkrywaliśmy na swoich pracach przeróżne obrazy pełne kreatywnych i twórczych pomysłów.

Z młodszymi grupami I, II i III był czas na „wybuchowe” eksperymentowanie w karafkach. Rozpoczęliśmy od dodania do pierwszej butelki niewielkiej ilości wody, potem był czas na olej i kolorowe barwniki. Na koniec wrzucaliśmy tabletkę musującą. I już po chwili mogliśmy podziwiać lewitujące bąbelki. Jednak to nie koniec naszych eksperymentów. Dzielne maluchy z miłą chęcią uczestniczyły i pomagały w tworzeniu kolejnego doświadczenia. Do drugiej szklanki wlaliśmy odrobinę wody, sodę oraz kolorowe barwniki. Następnie dodaliśmy ocet i obserwowaliśmy reakcję czyli „wybuch” piany. Nie brakło emocji i okrzyków radości z badawczych doznań.

Zachęcamy do rozwijania ciekawości do badania i doświadczania okolicy także podczas domowych aktywności, a w my przygotowujemy się na kolejne tygodnie przedszkolnych eksperymentów!

Natalia Dziedzic i Agnieszka Mochalska,

nauczyciele Przedszkola Niepublicznego „Iskierka”

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

Udostępnij