Warsztaty plastyczne „Puentylizm”

W minionym tygodniu wraz z grupą IV i VII  inspirowaliśmy się twórczością malarzy puentylistów. Na monitorze oglądaliśmy obrazy różnych twórców, także w powiększeniu. Wyraźnie było widać, jakimi drobnymi pociągnięciami i plamkami malowali obrazy ci twórcy. Obserwowaliśmy też jak mieszanie się i przenikanie tych plamek daje różne wrażenia kolorystyczne. W praktyce malowanie tak drobnymi plamkami okazało się nie takie proste! Ale wielu przedszkolaków pracowało wytrwale i osiągnęło znakomite efekty. Młodsza grupa wykonała swoje obrazy na dowolny temat, starsza wykonała tą techniką kompozycję z owocami.

Prowadząca: Beata Wojciechowska-Jasion, nauczyciel języka angielskiego i edukacji plastycznej

 

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Udostępnij