Wizyta w bibliotece

Co by tu ciekawego przeczytać? Dzieci z grupy trzeciej już nie mają takiego problemu. Wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej przy ul.Królewskiej. Przywitała nas sympatyczna pani bibliotekarka, ciekawie opowiedziała o swojej pracy, pokazała katalogi, cyfrowe karty dla wypożyczających książki. A potem było bardzo miło. Dzieci wygodne rozsiadły się w ślicznej ,kolorowej sali dla czytelników i słuchały czytanych książek. Wszystkim bardzo się podobało ( dorosłym też! ). Ostatnim punktem spotkania w bibliotece była możliwość oglądania książek, które dzieci same sobie wybierały „Krecik”, „Pszczółka Maja”, „Kubuś Puchatek”…- jak zwykle największym powodzeniem cieszyła się dziecięca klasyka. Kilkoro dzieci już znało bibliotekę bo przychodzą tu z rodzicami. Inne postanowiły rodziców przyprowadzić, bo każdy znalazł książkę, którą chciałby przeczytać i pooglądać. Na zakończenie dzieci dostały piękne zakładki i zostały zaproszone do odwiedzania biblioteki. Dziękujemy za miłe przyjęcie!

Udostępnij