Z wizytą na Wawelu

 

Starszaki lubią odwiedzać ciekawe miejsca i zdobywać nowe wiadomości. Dlatego grupa VI z wielką radością wyruszyła na Wawel. Zdobyliśmy wzgórze wawelskie od strony Bramy Sandomierskiej. Spojrzeliśmy na Wisłę u stóp zamku, obejrzeliśmy makietę budowli i jeszcze zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.
Po chwili już witaliśmy się z miłą panią przewodniczką. Oglądaliśmy z zainteresowaniem komnaty i słuchaliśmy ciekawych opowieści jak kiedyś żyło się na zamku. Na dłużej zatrzymaliśmy się w sali z kasetonami – sali tronowej.
Dlaczego jedna z głów znajdujących się an suficie ma zasłonięte usta ? My już wiemy. Podobno kiedyś odezwała się do króla racząc, aby wydawał sprawiedliwe wyroki. Król posłuchał – ale więcej rad już nie chciał słyszeć. A my współcześni nie mogliśmy  się powstrzymać od żartów – a może tak dokuczał  tej pani krakowski smog? 😉
Jeszcze wizyta w sali balowej pełnej cudownych arrasów. Dzieci same potrafiły opowiedzieć jakie historie przedstawiają – no budowa Arki Noego i Potop. Podobało się wszystkim bardzo – były zapewniania: „wrócimy tu z rodzicami!”
Ruszyliśmy w kierunku przedszkola gdzie czekał na nas pyszny obiadek ! To był ciekawy dzień!

 

zdjecie6zdjecie2 zdjecie3 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie4zdjecie12 zdjecie11 zdjecie10 zdjecie9  zdjecie5

Udostępnij