Zróbmy coś dobrego

24 lutego rankiem do naszego przedszkola przyjechała prosto z Podhala „Baśniowa kapela”.

Kiedy każdy z nas przywołał w sobie „góralską duszę” zaśpiewaliśmy razem piosenki: o owcach które zgubiły się w górach, o kotkach które lubią psoty, o przedszkolu w którym czujemy się jak w domu i o aniołku który zleciał prosto z nieba. Po rozgrzewce muzycznej nasi goście przedstawili nam bohaterów naszego spotkania: Arka i Emilkę, którzy mieszkają w górach i tak jak my są przedszkolakami. Opowieść o ich przygodach, tarapatach w jakich się znaleźli i pomocy którą otrzymali, utwierdziły nas w przekonaniu, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, który czuwa nad nami, przebywa blisko nas i jest obecny w naszym codziennym życiu. Za przykładem swojego opiekuna z nieba Arek i Emilka zapragnęli zrobić coś dobrego- przestali psocić, zaczęli pomagać swoim najbliższym, a co najważniejsze zachęcili też nas do spełniania dobrych uczynków.

Po spotkaniu z „Baśniową kapelą” będziemy starać się wsłuchiwać o czym bliźni marzy, lub odgadywać marzenie tylko z jego twarzy. Bo trzeba zapamiętać, że „TY” od „JA” ważniejsze, że serce kochające nie boi się być mniejsze.

 

 

zdj1 zdj2 zdj3 zdj4 zdj5 zdj6 zdj7 zdj8 zdj9 zdj10 zdj11 zdj12 zdj13

Udostępnij